Çaldiranli Engelli Gencin Okul Özlemi

Kategori : Genel |

Van’ın Çaldıran ilçesinde yaşayan engelli 16 yaşındaki Ferit Koç, okul özlemini, Zahide-Mehmet Salih Tamince Lisesi’nin bahçesinde öğrencilerle vakit geçirerek gideriyor.
         AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Çaldıran Devlet Hastanesi’nde ambulans şoförü olarak görev yapan Battal ile evhanımı Ayşe Koç’un en büyük çocuğu Ferit Koç, 16 yıl önce engelli olarak dünyaya geldi.
         Hastalığı nedeniyle ayakta durmakta ve konuşmakta güçlük çeken Ferit Koç, AA muhabirine küçük yaşlardan beri hayalini kurduğu okula,  engellilerin için uygun okul olmadığı için gidemediğini  belirtti.
         Okul özlemini her gün evlerinin yakınındaki Zahide-Mehmet Salih Tamince Lisesi bahçesine giderek gidermeye çalıştığını anlatan Koç, kısa sürede öğrencilerin de kendisini çok sevdiğini söyledi. 
         Okulu çok sevdiğini ve sadece okul bahçesinde mutlu olduğunu vurgulayan Koç, ”Her gün okul bahçesine gelerek öğrencilerle sohbet ediyorum. Okulu ve öğrencileri çok seviyorum. Bazen sınıflara da girip geziyorum” dedi.
         Öğrenciler ise adeta okulun maskotu olan Ferit’i çok sevdiklerini ifade ederek, tekerlekli sandalyesini yalnız kullanamayan Ferit için hayırseverlerden akülü araba isteğinde bulundu.
         Öğrencilerden Fatih Kaya, ”Ferit okulda çok mutlu oluyor. Biz de onun mutlu olması için onunla vakit geçirmeye çalışıyoruz. Dersler boş olduğu zaman sınıfa götürüyoruz ve çok seviniyor. Tek isteğimiz onun akülü bir aracı olması” diye konuştu.
         Baba Battal Koç da 8 çocuğunda sadece Ferit’in engelli olduğunu, oğlunun çocukluğundan itibaren okulu çok sevdiğini ve sürekli okul bahçesine gitmek, öğrencilerle vakit geçirmek istediğini kaydetti.
         Maddi durumu yetersiz olduğu için oğluna akülü araba alamadığını belirten baba Koç, hayırseverlerden yardım istedi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.