Çanakkale Kent Konseyi Bünyesinde Engelliler Meclisi Kuruldu

Kategori : Genel |

ÇANAKKALE  (CİHAN) – Çanakkale Kent Konseyine katılan engelli vatandaşlar, kendi yöneticilerini aralarından seçerek Engelliler Meclisi kurdu. Tarım İl Müdürlüğü konferans salonundaki meclis seçiminde 37 engelli vatandaşın oy kullanmasıyla yedi asil ve yedi yedek olmak üzere 14 engelli, meclis oluşumunun yönetimine seçildi.
 Çanakkale’de ilk defa kurulan Engelliler Meclisi’nin çalışmalarını yakından takip edeceklerini belirten engelli vatandaşlar, artık şehirde kendilerinin de yaşadığını topluma göstermek istediklerini söyledi. Şehrin yapılanmasında söz sahibi olacaklarını vurgulayan engellilerin en büyük sıkıntısı ise resmî kurum binalarına rahat girememek.

 Engelliler, kurulacak mecliste şehir oluşumunda engellilerin haklarını savunacaklarını belirterek, bu çalışmanın altyapısının 6 ay önce başladığını ifade etti. Her kurumda yürüme ve görme engelliler için alanlar yapılmasını ve kendi işlerini görmek istediklerini söyleyen engelliler, bu sayede toplumun diğer fertleri gibi normal bir hayat süreceklerini ve diğer insanların da kendilerini normal göreceklerini ifade etti.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.