Çukurova Belediyesi, Bedensel Engellilere Yönelik Türk Halk Müziği Kursu Açacak

Kategori : Genel |

ADANA / ÇUKUROVA (CİHAN) – Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, bedensel engellilere yönelik Türk Halk Müziği kursu açacaklarını bildirdi. Kurs kayıtlarının 15-31 Ocak tarihleri arasında yapılacağını söyleyen Başkan Arıkan, “Kursların ardından oluşturacağımız engelliler koromuz düzenleyeceğimiz etkinliklerde sahne alacak.” dedi.
Amaçlarının engelli bireyleri sosyal ve kültürel aktivitelerin içerisine dahil etmek olduğunu söyleyen Başkan Arıkan, 5 ay sürecek kurslara ilginin büyük olmasını beklediklerini söyledi.
Arıkan, “Toplumsal hareketlilik içerisinde engellilerimiz halen istenilen yerde bulunmamaktadır. Ortaya koyacağımız sosyal ve kültürel projelerle hem bireylerin hayatlarını renklendirecek hem de toplumsal bir görevin yerine getirilmesine vesile olacağız. Bizler engelli vatandaşlarımıza bir nebze de olsa umut olmak istiyoruz. Müzik öğretmenlerimiz eşliğinde verilecek kurslarımızda başarılı olan engelli vatandaşlarımızdan Çukurova Belediyesi Bedensel Engelliler Türk Halk Müziği Korusu kuracağız.” şeklinde konuştu.
Türk Halk Müziği kurslarına kayıt yaptırmak isteyen bedensel engelliler, 15-31 Ocak tarihleri arasında, nüfus cüzdan fotokopisi, 2 adet vesikalık fotoğraf ve öğrenim belgesi ile Doğal Park içerisinde bulunan Kültür Müdürlüğü’ne başvurabilecek veya daha geniş bilgi için 234 53 25 nolu telefondan Çukurova Belediyesi Kültür Müdürlüğü’ne ulaşabilecekler.
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.