Görme engelli anneye Down sendromlu oğlu bakıyor

Kategori : Bizden Birileri,Haberler |

gorme_engelli_anneye_down_sendromlu_oglu_bakiyorGörme engelli anneye Down sendromlu oğlu bakıyor

K.Maraş’ta 81 yaşındaki görme engelli Fatma Kahraman’a, doğuştan down sendromlu oğlu Remzi bakıyor. 38 yaşındaki Remzi, 26 yıl önce babasını kaybedince annesinin bakımını üstlendi. Yaşlı ve engelli maaşıyla geçinen anne ile oğlu gün boyu birlikte vakit geçiriyor. Annesini biran olsun yalnız bırakmayan Remzi, sokakta koluna girdiği annesinin adeta gören gözleri oluyor.

Kahramanmaraş Down Sendromlular Derneği üyelerinden Tuğba Say, “Remzi ile kaç kere yolda karşılaştık. Gülümsemiyordu, cevap vermiyordu. Ertesi gün dışarı çıktığımda Remzi ve annesini gördüm. El ele tutuşmuşlar ve gidiyorlardı. Ben de bu fotoğrafı çekmek istedim ama medyaya yaymak için değil. Bizim kendi sitemizden paylaşmak istedim. Çünkü annelerimiz ‘biz ölünce çocuklarımıza kim bakacak, bu çocuklar büyünce biz ne yapacağız?’ diye düşünür. Ben de onlara moral olsun diye çektim ve kendi ağımızda paylaştım. Bu tabloyu tüm annelerimizin görmesini istedim.” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam, aileye destek olduklarını belirtti.

Kaynak: Meydan Gazetesi

Haberi yazan - 04 Mayıs 2015. Kategori Bizden Birileri, Haberler. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.