Görme engelli gazeteci Cüneyt Arat, Erdoğan’a hakaretten gözaltına alındı

Kategori : Bizden Birileri,Haberler |

Doğuştan görme engelli gazeteci Cüneyt Arat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında açılan davada ifade vermeye gitmeyince gözaltına alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘a twitter hesabından hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada ifade vermediği için hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Görme engelli gazeteci Arat, sabah saatlerinde Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince evinde gözaltına alındı.

Sağlık kontrolüne götürülen Arat, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ve hizmet hareketini övmekten gözaltına alındım. Ben Cumhurbaşkanı’na hakaret etmedim, eleştirileri hakaret olarak algılıyor. Eleştirinin ne olduğunu daha öğrenemedik, öğreneceğiz. Hizmet hareketini de seviyorum. Paylaşımın ne olduğunu bilmiyorum, emniyette öğreneceğiz” diye konuştu.Sağlık kontrolünden geçirilen Arat, Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Öte yandan görme engelli gazeteci Cüneyt Arat’ın KOM Şube’deki sorgusunda kendisine “terör örgütünü övme” konusunda da sorular soruldu.
Arat, “Bana isnat edilen suç, terör örgütü propagandası suçu ve suçluyu övmek. Yani hizmet hareketini övmek.. Emniyet Kom şubede cemaatin toplantılarına katılıp katılmadığım soruldu? Hizmet hareketinin toplantılarına katılmadığımı ama sevdiğimi söyledim.” dedi.
Haberi yazan - 15 Haziran 2016. Kategori Bizden Birileri, Haberler. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

3 yazısına Görme engelli gazeteci Cüneyt Arat, Erdoğan’a hakaretten gözaltına alındı yorum yapılmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir