Ilgaz’da Eğitim Gören 6 Engelli Kayakçi Abd’de Yarişacak

Kategori : Genel |

ABD’de düzenlenecek Engelliler Özel Kış Olimpiyatları’na hazırlanmak için Kastamonu Ilgaz’a gelen 2 antrenör ve 6 engelli kayakçı, eğitimlerini tamamlayarak Ilgaz’dan ayrıldılar.
ABD’nin İdao Eyaletindeki Boise kentinde 4 senede bir düzenlenen Özel Kış Olimpiyatları için gelen Ispartalı bayan antrenör Sanem Aryindoğan ve erkek antrenör Erdoğan Kavukçu, Ilgaz kayak pistinde, Kayserili Murat Duran, Elazığlı Yunus Sertkaya, Ispartalı Tuba Tekin, Zonguldaklı Hatice Odabaşı, Çorumlu Sevgi Geyikçi yine aynı ilden Bayram Bolat ile birlikte 7 günlük eğitimlerini tamamlayarak Ilgaz’dan ayrıldılar.7-13 Şubat tarihleri arasında ABD’nin Idoha Eyaleti’nde yapılacak olan Kış Olimpiyat Oyunları’nda, Ilgaz’da eğitim gören 6 engelli sporcu Türkiye’yi temsil edecek. 2004 yılında Japonya’da yapılan Engelliler Özel Kış Olimpiyatları’nda slalomda büyük başarı elde ederek grubunda altın madalya alan Tuba Tekin, bu yıl yine Amerika’daki yarışmalara katılıyor.     Tuba Tekin, ”Ilgaz’da yaptığımız eğitimin çok faydasını gördük. Bu yıl da Amerika’da da büyük başarı elde edeceğimize inanıyorum, ülkemin yüzünü yine güldüreceğim” dedi.
     Arkadaşları ile Ilgaz’da güzel anılarının olduğunu da belirten Tuba Tekin, Ilgaz’da hem eğlendiklerini, hem kayak eğitimi gördüklerini, doğa ile buluştuklarını, orada bulunan hayvanlarla da güzel vakitler geçirdiklerini sözlerine ekledi.
     Antrenörler Aryindoğan ve Kavukçu, Ilgaz’da görüştükleri Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu’nun da engelli kayakçılara başarılar dilediğini söylediler.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir