İnsan Azmi Engel Tanimiyor

Kategori : Genel |

BURSA / ORHANGAZİ (CİHAN) – Orhangazi’de hafta sonu yapılan Açık İlköğretim Okulu 1. dönem ilk sınavlarında 8. sınıfı okuyan Özlem Canpınar’ın azmi okumanın yaşının olmadığını gösterir nitelikteydi.  Doğuştan özürlü olan Özlem Canpınar, okul çağlarını evinde geçirmesinin ardından, 8 yıl önce ilköğretimi dışarıdan bitirmek için ailesinin de desteği ile kaydını yaptırdı. Spastik engelli Özlem, 8 yıl boyunca tüm derslerini başarıyla vererek son sınıfa kadar geldi. Hafta sonu Orhangazi’de yapılan sınavda ise son sınıfı bitirmek için sınava girdi. Özlem’in girdiği son sınavda da annesi Gülşen ile babası Osman Canpınar Özlemi yalnız bırakmadı.

 Osman ve Gülşen Canpınar’ın ilk çocukları olarak dünyaya gelen ve spastik engelli olan Özlem Canpınar (33) okul çağlarını evinde geçirmiş, engelli olduğu için de okuma şansı bulamamıştı. Son derece azimli olan Özlem Canpınar 8 yıl önce ilköğretim okulunu dışardan bitirmek için kaydını yaptırdı. Açık ilköğretim sınavlarına büyük bir azimle ve başta annesi Gülşen Canpınar’ın desteği ile çalışan engelli Özlem Canpınar, hafta sonu yapılan sınavlarda son sınıfın ilk dönem sınavında ter döktü.
 Anne Gülşen Canpınar kızının 8 yıllık sınav maratonunda hep yanında ve en büyük destekçisi oldu. Konuşmakta ve yürümekte güçlük çeken Özlem Canpınar ise sınavlardaki büyük başarısı ile dikkat çekiyor. Baba Osman Canpınar da kızının son derece zeki olduğunu belirterek, “8 yıl önce okulu bitirmek için Açık İlköğretim okuluna kaydını yaptırdık. O dönemden bu zamana kadar kızım büyük bir özveri ve azimle çalışıp son sınıfa kadar geldi. Bu yıl sınavlarını başarıyla tamamlayıp ilköğretim okulunu bitirmesi halinde Açık Lise Okuluna da kayıt yapmak istiyor. Biz de kendisine her zaman destek olacağız” dedi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir