İşitme Engelli Dünya Şampiyonu Taekwondocunun Her Kilosuna Bir Cumhuriyet Altini

Kategori : Genel |

MALATYA (CİHAN) – Malatya’da bir kuyumcu, dünya taekwondo şampiyonu işitme engelli sporcuya, her kilosuna bir cumhuriyet altını hediye etti. Kuyumcu, 80 kilo gelen İşitme Engelliler Dünya Taekwando Şampiyonu Malatyalı Osman Geçit’e 80 adet cumhuriyet altını verdi. Şahin Kuyumculuk sahibi Şükrü Şahin, “Osman kardeşim Türkiye şampiyonu değil dünya şampiyonu oldu. Onunla gurur duyuyorum. Onun her kilosuna bir adet cumhuriyet altını veriyorum. Osman kardeşim 80 kilo geliyor ona 80 adet Cumhuriyet altını veriyorum” dedi. 

 
 Taekwondo İl Temsilcisi Murat Turgut ise Türkiye’nin ata sporu güreş, Malatya’nın ata sporunun ise taekwondo olduğunu ifade ederek, “Malatya taekwondonun lokomotifi. Gençlerde, büyüklerde ve yıldızlarda çeşitli dereceler aldık. Daha önce de Avrupa şampiyonu, dünya ikincisi ve üçüncüsü çıkardık. Şimdide işitme engellilerde dünya şampiyonu çıkardık. Emeği geçenleri kutluyorum” şeklinde konuştu.
 Osman Geçit’in antrenörü Nurettin Uçar ise gururlu olduğunu söyledi. Spora verdiği destekten dolayı Şükrü Şahin’e Murat Turgut tarafından bir plaket takdim edildi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.