İşitme Engelli Gençlerin Fotoğraf Sergisi Başkentte Açildi

Kategori : Genel |

İşitme engelli gençlerin çektiği fotoğraflardan oluşan sergi başkentte sanatseverlerle buluştu. Dünya Bankası Yaratıcı Kalkınma Fikirleri Yarışması’nda ”İşitme Engelli Gençlerle Fotoğraf Eğitim Projesi” ile dereceye giren ve Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nce (AFSAD) eğitim verilen 18 gencin çektiği resimlerin yer aldığı sergi, Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) Sanat Galerisi’nde törenle açıldı. 
BYEGM Genel Müdür Vekili Salih Melek, açılışta yaptığı konuşmada, fotoğraf çeken gençleri ve projede emeği geçenleri kutlayarak, BYEGM’nin kapılarının her zaman açık olduğunu söyledi. 
         Bir ülkenin kalkınmışlığının ve medeniliğinin, oradaki insanların eğitilmesi ve meslek kazandırılmasıyla ölçüleceğini ifade eden Melek, ”Biz de gençlerimize eğitim ve meslek verdikçe ülkenin iyiye gideceğine inanıyoruz. Bir insana yardım etmektense onu eğitmek, iş vermek en önemli noktadır” dedi.
         BYEGM bünyesinde 9 engelliyi istihdam ettiklerini anlatan Melek, hem kendi kurumlarında, hem de başka kurumlarda engellilerin daha çok iş imkanına sahip olabilmeleri için çaba göstereceklerini kaydetti.
         Medyanın en önemli görevinin insanları bilgilendirmek olduğunu dile getiren Melek, engellilerin medyadaki sesi olacaklarını söyledi.
         AFSAD Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Bulut da kurumsal desteklerin kendilerine büyük katkı sağladığını belirterek, katılımcılara teşekkür etti.
         AFSAD Fotoğraf Eğitmeni Fazlı Öztürk de fotoğrafları nasıl çektiklerini anlatarak, yaklaşık 6 ay süren projenin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü kaydetti.
         Konuşmaların ardından, Salih Melek, Bulut ve Öztürk açılış kurdelesini keserek, sergiyi gezdi.
         Kızılcahamam, Eymir ve Beypazarı ile Ankara’dan 56 fotoğrafın bulunduğu sergi, 19 Mart Cuma gününe kadar açık kalacak.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.