İşitme Engelli Kardeşler, Olimpiyatlara Hazirlaniyor

Kategori : Genel |

Ermenistan’da 2008 yılında düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Seyfettin Karadeniz ile ikinci olan kardeşi Seyfullah Karadeniz, bu yıl yapılacak olan İşitme Engelliler Olimpiyatları’na hazırlanıyorlar.
     İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası’nda serbest stil 85 kiloda birinci olan Seyfettin Karadeniz çalışmalarının yanı sıra antrenörlük de yapıyor. Şu anda Çankırı Belediyespor Kulübü’nde 30 öğrenciyi çalıştıran Karadeniz, hem öğrencilerinin hem de kendisinin Türkiye’yi uluslararası arenada temsil etmesini istiyor. 
     Aynı şampiyonada grekoromen stil 85 kiloda ikinci olarak gümüş madalya alan küçük kardeş Seyfullah Karadeniz ise Ceyhan Belediyesi Spor Kulübü’ne bağlı olarak güreş hayatını sürdürüyor. İki kardeş bu yıl yapılacak İşitme Engelliler Olimpiyatları’na, Çankırı Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne ait tesislerde çalışarak hazırlanıyor.
     Her iki kardeşin de öncelikle olimpiyatlara katılabilmek için Türkiye seçmelerini geçmesi gerekiyor. Bu nedenle haftanın beş günü birlikte çalışmalarını sürdüren iki kardeş, olimpiyatlara katılarak hem Çankırı’yı hem de Türkiye’yi en iyi şekilde uluslararası arenada temsil etmek istiyorlar.
     Çok küçük yaşlardan beri güreşle uğraştığını söyleyen dünya şampiyonu Seyfettin Karadeniz, ”Öncelikli hedefimiz iki kardeş olarak Türkiye elemelerini tamamlayıp olimpiyatlara gitmek. Bu nedenle ikimiz de çok heyecanlıyız. Olimpiyatlara katılıp başarılı bir sonuçla ülkemize dönebilmek için Seyfettin ve ben birlikte aralıksız olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.
     Uluslararası arenada önemli tecrübeye sahip olduklarını söyleyen büyük kardeş Seyfettin Karadeniz, şunları söyledi:
     ”Ben burada antrenörlük yapıyorum. Bir çok gence güreş sporunu sevdirmeye çalışıyorum. Bunun yanında kardeşim Seyfettin’le birlikte antrenmanlarımızı sürdürüyoruz. Birbirimize çok yardımcı oluyoruz. Birlikte çalışmamamızın ikimiz için de faydaları oluyor. Bu çalışmalar sayesinde birbirimizden hem öğreniyor de öğretiyoruz.”

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.