İşitme Engelli Muhtar Rakip Tanimiyor

Kategori : Genel |

ERZİNCAN (CİHAN) – İşitme engelli muhtar Mehmet Ali Yeniçeri (37) 29 Mart’ta yapılan seçimlerde kendisi ile seçime giren 5 muhtar adayına 125 oyla fark atarak 3 kez muhtarlığa seçildi. Erzincan’ın Üzümlü ilçesi Fatih Mahallesi’nde 1999’dan beri muhtarlık yapan işitme engelli Mehmet Ali Yeniçeri, seçimi tekrar kazandı. Mazbatasını Üzümlü ilçe seçim kurulu başkanı Cuma Afşar’ın elinden alan Yeniçeri, 3. kez seçilmekten dolayı mutlu olduğunu söyledi. Üzümlü İlçe Seçim Kurulu Başkanı Cuma Afşar, işitme engelli muhtarı tebrik ederek mazbatasını verdi. Afşar, ”Ali beyi tebrik ediyorum. Kendisi Türkiye’nin ilk işitme engelli muhtarı oluyor. Üç dönemdir ezici bir çoğunlukla rakiplerine fark atarak seçimleri kazanıyor. Kendisinden artık Üzümlü Belediye başkanlığını bekliyoruz” diye konuştu.


Erzincan’ın Üzümlü ilçesi Fatih Mahallesi’nde 1999’dan beri muhtarlık yapan işitme engelli Mehmet Ali Yeniçeri, çocukken geçirdiği ateşli hastalık sonucu duyma yetisini kaybetti. Yeniçeri, 1999 yılında Üzümlü halkının isteği üzerine ikamet ettiği Fatih Mahallesi muhtarlığına adaylığımı koydu. Beş adayla girilen bu seçimde 17 oy farkıyla muhtarlığa seçildi. 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde de 3 adayla seçime girdi ve bu seçimde de 67 oy farkıyla yine kazandı. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde ise 6 adayla girdiğim seçimlerde 125 oy farkıyla muhtarlığa seçilmeyi başardı.
    Engelli olmanın kendisini hayata küstürmediğini söyleyen Yenhiçeri, “Ama her insanın hayatını etkileyen, iz bırakan olaylar var. Bu olaylar o insanın kaderinde varmış demektir. Ben engelli olmama rağmen bu hayatı topluma hizmet için adadım. Koltuk ve makam sevdası peşinde değilim. Fakirin, yoksulun, yaşlının ve hastanın her zaman yanında oldum. Haksızlık önünde asla boyun eğmedim. Hep ilkeli ve tarafsız hizmet etmekteyim. İnsanlara karşı saygımı ve sevgimi hiçbir zaman eksik etmedim. Hayatta beni üzen tek şey çocuğumun bana baba diye seslenişini duyamamamdır. Bence baba kelimesi sihirli bir kelime. Ben Üzümlü’nün değil Türkiye’nin tek işitme engelli muhtarıyım” diye konuştu.
Türkiye’nin ilk ve tek işitme engelli muhtarı olan Mehmet Ali Yeniçeri, 6 yıllık evli ve 4 buçuk yaşında Mert Akın isimli bir çocuk sahibi. (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.