İşitme Engelli Öğrencilerin Tiyatro Oyunu İzleyenleri Mest Etti

Kategori : Genel |

BURSA (CİHAN) – Bursa’da işitme engelliler ilköğretim okulu öğrencilerinin sahnelediği tiyatro oyunu, büyük beğeni toplarken, izleyenleri hüzün ve neşeyi bir arada yaşattı.
 Bursa Duyum İşitme Engellileri İlköğretim Okulu öğrencilerinin oynadığı ‘Para para para’ isimli tiyatro oyunu profesyonel tiyatrocuları aratmazken, salonda bulunanların büyük beğenisini kazandı.
 Bursa Devlet Tiyatrosu sanatçılarından Berrin Balkaner’in yazıp yönettiği ‘Para para para’ isimli tiyatro oyunu işitme engelli ilköğretim okulu öğrencileri tarafından sahnelendi.
 Nilüfer Belediyesi Uğur Mumcu sahnesinde oynanan tiyatro oyunu, salonda bulunanlara unutulmaz dakikalar yaşatırken, uzun süre ayakta alkışlandı. Oyun, Kaymakam Ekrem Çalık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya ve engelli öğrencilerin ailelerini yanısıra, davetliler tarafından  da büyük beğeni ile takip edildi.


 Tiyatro oyunundan önce Konya’da düzenlenen İşitme Engelliler Basketbol Türkiye şampiyonasında Türkiye birincisi olan Bursa Duyum İşitme Engelleleri İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan basketbol takımının ödülleri verildi.  
 Programda ayrıca yine işitme engelliler arası düzenlenen Türkiye resim yarışmasında birinci olma başarısı gösteren Burcu Parlak’a da plaket ve cumhuriyet altını hediye edildi.
 Ödül töreninin ardından sahneye çıkan minik sessiz kahramanlar, profesyonel ve büyük meslektaşlarına nazire yaparcasına ustaca sergiledikleri tiyatro oyunu ile izleyenleri hem duygulandırdı, hem de güldürdü.
 Engelli öğrencilerin sahnede ustaca sergiledikleri oyun karşısında özellikle aileleri duygulu anlar yaşarken, salonda bulunan bütün seyirciler ise sessiz kahramanları ayakta alkışladı. Aynı zamanda salonda bulunan minik tiyatrocuların aileleri ise sehnelenen oyunu ölümsüzleştirmek için kamera ve cep telefonları ile oyunu saniye saniye kaydetme telaşında idi.
 Bursa Devlet Tiyatrosu sanatçılarından Berrin Balkaner, ‘Para para para’ isimli tiyatro oyunuyla işitme engelli çocuklara bir pencere açtığını belirterek, “Ben sizlerin çocuklarınızı aldım ve onlara yeni bir pencere açtım. Onları birer güvercin gibi kucağımda büyüttüm ve şimdi onları bu tiyatro penceresinden uçuracağım. Sizlerde alkışlarınızla bu güvercinlere ne kadar destek verirseniz onları ve beni o derece mutlu edeceksiniz.” şeklinde konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.