İşitme Engelliler İçin Van’a Yeni Okul Yaptiriliyor

Kategori : Genel |

VAN  (CİHAN) – Van Valisi Özdemir Çakacak, Ordu’daki İşitme Engelliler Halk Oyunları Yarışması’nda Türkiye ikincisi olan Abdurrahman Gazi İşitme Engelliler İlköğretim Okulu’nun öğrencilerini kabul etti. Vali Çakacak, işitme engellilerin yeni okullarının gelecek eğitim öğretim yılında faaliyete geçeceğini müjdeledi.
 İlköğretim Okulları Arası İşitme Engelliler Halk Oyunları Yarışması finali Ordu’da yapıldı. Spor salonunda gerçekleştirilen Türkiye finali 2 kategoride gerçekleşti.
 Geçen yılın Türkiye birincisi olan Van Abdurrahman Gazi İşitme Engelliler İlköğretim Okulu ekibi bu yıl finalde ikinci oldu.
 Van’a Türkiye ikincisi olarak gelen öğrenciler Vali Özdemir Çakacak’ı makamında ziyaret etti.

 
 Özdemir Çakacak, daha öncede bu okulun büyük başarılara imza attığını belirterek öğrencilere gelecek yıl yeni okullarında eğitim göreceklerinin müjdesini verdi.
 Öğrencilerden başarılarının devamını beklediklerini belirten Çakacak, çocuklara hediye paketlerini verdi. Öğrencilerin sessiz sevinçlerini Okul Müdür Yardımcısı Fikri Akman tercüme etti.
 Vali Çakacak ile öğrenciler arasında tercümanlık yapan Akman’a, Okul Müdürü Orhan Güleşçe’ye ve eğitmen Zülküf Öztunç’a da takdir belgesi verildi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.