sesli sohbet canli sohbet Bets10ucak biletiacilis organizasyonuPorno

İşitme engellilere ücretsiz üniversite hazırlık eğitimi

Kategori : Haberler |

 Bakırköy Belediyesi tarafından hizmete açılan Bakırköy Gençlik Eğitim Merkezi’nde (BAKGEM), işitme engellilere ücretsiz üniversiteye hazırlık eğitimi veriliyor.
         Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen yaptığı yazılı açıklamada, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için bu projeyi oluşturduklarını ve geçen yıl açılan BAKGEM’den maddi imkansızlıkları nedeniyle dershaneye gidemeyen ya da dershanelerin işitme engeli olduğu için kabul etmedikleri gençlerin yararlandığını ifade etti.
         BAKGEM’in ilk yıl 110 olan kapasitesinin yeni binaya geçilmesiyle 450’ye çıktığını belirten Erzen, açıklamada şunları kaydetti:
         ”Bu yıl Türkiye’de benim bildiğim ilk ve örnek bir uygulamayı da başlatarak, işitme engellilere üniversiteye hazırlık eğitimi vermeye başladık. 25 kişilik sınıflarda eğitim veriyoruz. BAKGEM Başkanı Kenan Zülaloğlu hocamızın da hassasiyetle üzerine eğildiği gençlerimiz için tercümanı da işbirliği yaptığımız İşitme Engelliler Derneği tahsis ediyor. Bu çalışmamızın diğer belediyelere ve sosyal sorumluluk bilincindeki kurumlara da örnek olmasını istiyorum. Çünkü maalesef 5-6 bin lira para vermeye razı olsalar da normal dershaneler işitme engelli gençlerimizi kabul etmiyorlar. Önümüzdeki günlerde ayrıca omurilik felçlilerine de özel bir sınıf açacağız. Arkadaşlarımız bunun çalışmasını yapıyor.”

Haberi yazan - 18 Ekim 2010. Kategori Haberler. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir