Isparta’da Engelliler Belediyenin Ebru Kursunda Stres Atiyor

Kategori : Genel |

ISPARTA (CİHAN) – Isparta Belediyesi engellilere yönelik ebru kursu düzenledi. Isparta Belediyesi İş ve Meslek Edindirme Kursları (ISMEK) kapsamında Spastik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde açılan kursa 20 engelli öğrenci katılıyor. Ebru sanatının insanın ruhunu dinlendirerek stes atmasına yardımcı olduğunu belirtildi.
 Vatandaşların iş ve meslek sahibi olmalarını sağlamak amacıyla iki yıl önce kurulan Isparta Belediyesi İş ve Meslek Edindirme Kursları (ISMEK), binlerce kişiyi meslek sahibi yapıyor. Ebru, resim, müzik ve el sanatları dallarından açılan kurslara engelli vatandaşlar da ilgi gösteriyor. Isparta Spastik Çocuklar Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde verilen ebru kursuna katılan engelli çocuklar yaşama sevinçlerini renklere yansıtıyor. Özürlü öğrencilere ebru kursu veren eğitmen Cennet Tombul, ebru yapmanın insan ruhunu ferahlatarak  pozitif düşünceye yönlendirdiğini, stres atılmasına yardımcı olduğunu söyledi.

 Tombul, yaşama azminin hiçbir şekilde engel tanımadığını, engelli çocukların yaptıkları ebrularla bir kere daha bunu gösterdiklerini belirterek, “Eğitimlerimiz devam ediyor. Ellerine aldıkları fırça ve boyalarla yaşama sevinçlerini yansıtıyorlar. Öğrencilerimiz bu kurstan dolayı oldukça mutlu ve heyecanlı.” diye konuştu.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.