İzmir’de Engelliler İçin Acil Çağri Merkezi Kuruluyor

Kategori : Genel |

İZMİR  (CİHAN) – İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelliler Masası Koordinatörlüğü tarafından, Fuar Açıkhava Tiyatrosu yenileme çalışmaları kapsamında kendi binasının da tadilatına başladı. Yenileme çalışmaları tamamlandığında, Türkiye’nin en donanımlı engelli hizmet merkezlerinden biri olacak. 500 metrekarelik alanda engellilere iş garantili kurslar verilecek, acil çağrı merkezi oluşturularak engellilerin 24 saat hizmet alması sağlanacak.
 Sağlık, kültür ve eğitim başta olmak üzere İzmir’de yaşayan engellilerin yaşam kalitesini arttırmak için bir dizi çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi, “Engelli Dostu Belediye” ünvanını her geçen gün pekiştiriyor. Son olarak engellilerin hizmet aldığı Kültürpark’taki Engelliler Masası’nı Türkiye’nin en donanımlı engelliler merkezi haline getirmeye hazırlanıyor.

 Beş yıldır Fuar Açıkhava Tiyatrosu’nun altında küçük bir mekanda hizmet veren Engelliler Masası, tadilat sonrası 500 metrekarelik yeni bir yere kavuşacak. Merkezde engellilere yönelik sertifikalı kurslar düzenlenerek iş bulmaları sağlanacak. İzmir’deki engellilerin bilgilerinin yer aldığı bilgi bankası oluşturulacak.
 Ayrıca engellilerin 24 saat ulaşabileceği acil çağrı merkezi olarak hizmet verecek. Böylece tek başına yaşayan engellilerin acil bir durumda merkezden faydalanması sağlanacak. Engelliler Masası Koordinatörlüğü, tadilat süresince İnciraltı Engelliler Merkezi’nde hizmet verecek. Bez ve tekerlekli sandalye dağıtımları ise İnciraltı Açıkhava Tiyatrosu’nun altında yapılacak. Engelliler, koordinatörlüğe 279 25 14 numaralı telefondan ulaşabilir.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.