Onlar bizden çok daha mutlu

Kategori : Bizden Birileri,Haberler,Medya |

Hindistan’ın Chhattisgarh eyaletinde 12 yaşındaki Shivanath ve Shivram Sahu adlı siyam ikizler, görenleri şaşkına çeviriyor.

Akciğer beyin ve kalpleri ayrı, ancak aynı mideye sahip olan ikizler, “Biz ayrılmak istemiyoruz. Yaşlansak bile böyle kalacağız” diyor.

Chhattisgarh eyaletinde bağlı Raipur kentine yakın bir köyde yaşayan yapışık ikizler, Shivanath ve Shivram Sahu hayatlarından memnun. Dört kol ve iki bacak üzerinde hayatlarını idame ettiren Sahu kardeşler, sağlıklı bir yaşam sürdürüyor.

Yeme, giyinme, duş alma, saç tarama gibi günlük temel ihtiyaçlarını karşılayabilen ikizler için doktorlar ayrılmamaları gerektiğini söylüyor.

Doktorları bile hayrete düşüren yapışık ikizler, iki ayak ve kolları yardımıyla okula gidiyor, merdivenleri çıkıp iniyor, diğer normal çocuklar gibi oyun oynuyor. Yapışık ikizlerin babası 45 yaşındaki Raj Kumar, çocuklarının okulda iyi öğrenciler arasında olduğunu söylüyor

Çocuklarının yağışlı havalarda yürümekte zorluklar çektiğini söyleyen baba, “Biri oturmak, diğeri yatmak isteyebiliyor. Ama onlar kavga etmiyor. Biri ne isterse diğeri de kabul ediyor” dedi.

Yapışık ikizlerin ayrılabilmesi için yüklü miktarda paraya ihtiyaç olduğunu belirten baba, “Allah onları böyle yarattı. Onlar böyle kalacaktır. Ben başka bir şey istemiyorum. Bunun parayla hiçbir ilgisi yok. Onlara bakmak için çok çalışacağım. Yardıma ihtiyacım yok diye konuştu.

New York Times gazetesi bu haftaki Pazar ekinin kapağına tıp dünyasında daha önce belgelenmemiş bir olayı taşıdı. 2.5 milyonda bir görülen bir genetik bozukluk nedeniyle başları yapışık doğan ikizler Tatiana ve Krista Hogan’ın, beyinlerindeki thalamus bölgeleri arasında bir köprü olduğu tespit edildi…

 

Haberi yazan - 13 Nisan 2014. Kategori Bizden Birileri, Haberler, Medya. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.