Özel Sporcularin Bölgesel Spor Yarişmalari Antalya’da Başladi

Kategori : Genel |

ANTALYA (CİHAN) – Zihinsel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Akdeniz ve İç Anadolu bölgesi atletizm, masa tenisi ve yüzme şampiyonası yarışmaları Antalya’da başladı. Dilek Sabancı Spor Salonu’nda törenle başlayan yarışmalara Akdeniz ve İç Anadolu bölgelerindeki illerden 9-37 yaş arası 250 sporcu katılıyor. Şampiyonada masa tenisi müsabakaları Dilek Sabancı Spor Salonu’nda, atletizm Kızıltoprak Yüzüncü Yıl Atletizm Sahası’nda, yüzme ise Antalya Koleji Yüzme Havuzu’nda gün boyu devam edecek.  Yarışmalara katılan 9-37 yaş arasında özel sporcuların oldukça heyecanlı ve hırslı oldukları gözlendi. Kızıltoprak Yüzüncü Yıl Atletizm Sahası’nda yarışan engelli atletler, tesislerin yapımının tam bitmemesinden dolayı tribünün altındaki gölgede dinlenmek zorunda kaldı.

 Seyircilerin özellikle engelli sporlarına karşı ilgisiz olduğunu belirten Zihinsel Engelli Sporcular Federasyonu Antalya Şube Başkanı Tayfun Küçükertaş, bu konuda vatandaşlardan destek beklediklerini söyledi. Antalya’da bugün yapılacak müsabakalarla bölge turnuvalarının tamamlanacağını ve dereceye giren sporcuların Denizli’de düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’na katılacağını belirten Küçükertaş, burada ödül alan sporculara ödüllerinin hemen verildiğini söyledi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.