Özürlü Öğrenciler Sinava Tekerlekli Sandalyeyle Ya Da Babalarinin Kucağinda Geldi

Kategori : Genel |

İZMİR (CİHAN) – Üniversite hayali kuran binlerce öğrenci gibi sabahın erken saatlerinde sınava girecekleri okulun bahçesinde toplanan özürlülerin büyük çoğunluğunun hayali açıköğretim fakültesini kazanabilmek.
 Kendileri için hayat şartlarının zor olduğunu ifade eden özürlüler, “Uzaktan eğitim veren açıköğretim fakültesini kazanalım yeter” dediler.
 İzmir’de özürlüler İzmir Fen Lisesi’nde sınava girdi. Kimi anne babasıyla, kimi eşi, kardeşiyle, arkadaşıyla okula geldi. Bazıları koltuk değnekleriyle, bazıları ise ellerindeki sopayla okulu buldu.

 Kendisi gibi görme özürlü eşi Fatih İyibaşlar’ı okula Elif Ünver İyibaşlar getirdi. Ege Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okuyan Elif Ünver İyibaşlar, eşinin sınavı kazanacağına inandığını söyledi. Dokuz Eylül Üniversitesi arşiv bölümünde çalışan Fatih İyibaşlar, Açıköğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’nü kazanmayı istediğini belirtti. İrfan-Neriman Altay çifti, son dakikada yetiştirdikleri oğulları Eray Altay’ı büyük bir titizlikle sınava hazırladı. Aracın ön koltuğunda oturan Eray’ı kucaklayarak tekerlekli sandalyeye oturtan baba ve annenin şefkati diğer velileri duygulandırdı.


 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.