Özürlü Şahis Tekerlekli Sandalyeyle Suya Atlayarak İntihar Etti

Kategori : Genel |

İSTANBUL / YENİBOSNA (CİHAN) – Beyoğlu’nda, bunalıma giren yürüme özürlü bir vatandaş, tekelekli sandalyesiyle kendini boğazın sularına bıraktı. İntihar teşebbüsünü fark eden bir benzin istasyonu görevlisi ve bir polis, özürlü vatandaşı sudan çıkardı. Hastaneye kaldırılan şahıs tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
    ıÜüEdinilen bilgiye göre, kardeşlerinin yanında kaldığı öğrenilen yürüme engelli Ruşen Kartal (38), önceki gece tekerlekli sandalyesiyle Kabataş İskelesi’ne geldi. Bir süredir bunalımda olduğu öne sürülen Kartal, telefonla yakınlarını arayıp “İntihar ediyorum, hakkınızı helal edin.”

dedikten sonra kendini tekerlekli sandalyeyle boğazın sularına bıraktı. Kartal’ın suya atladığını fark eden benzin istansyonu çalışanları ve iskelenin güvenlik görenvlileri yardıma koştu. Ruşen Kartal, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerinin de devreye girmesiyle sudan çıkarıldı. Olay yerine çağrılan ambulansla Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Ruşen Kartal, buradaki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.