Özürlüler Kendilerine Ayrilan Özel Park Yerlerinin İşgal Edilmesinden Yakiniyor

Kategori : Genel |

ERZURUM (CİHAN) – Özürlü araçları için belirlenen park yerlerine normal insanların araçlarını park etmesi, otomobil sahibi engelli sürücüleri mağdur ediyor.
 Kendilerine ayrılan park yerlerinin sağlam insanlar tarafından kullanılması nedeniyle başka yerlere park yapmak zorunda kalan engelliler, kesilen trafik cezaları karşısında hayli mağdur olduklarını bildirdi. Türkiye Sakatlar Derneği Erzurum Şube Başkanı Sadullah Efe, park yerlerine başka araçlar tarafından işgal edilmesi nedeniyle sık sık trafik cezalarına muhatap kaldıklarını belirterek, “Cumhuriyet Caddesi’nde belirli yerlerde özürlü araçları için ayrılmış park yerleri var. Engelliler için ayrılan park yeri normal araçlar tarafından adeta istila edilmiş ve bu durumu gören trafik polislerimiz de maalesef o araçları kaldırmıyor. Biz de başka bir yere park ettiğimizde hemen gelip ceza kesiyorlar. Bu bir haksızlıktır.

Ayrıca mevcut park yerlerinin artırılmasını istiyoruz.” dedi.
 Başkan Efe, trafik polislerinin kendilerine ceza kesmesinin pek önemli olmadığını ancak asıl önemli olanın trafik polislerinin görevlerini yeterince yapmaması olduğunu söyledi. Engelliler için ayrılan park yerlerine çekilen normal araçlara izin verilmemesini isteyen Efe, “Onlara ceza kesmiyor, gelip bize kesiyorlar. Postanede ya da caddedeki bir işyerinde 15- 20 dakikalık bir işimiz var, aracımızı park edeceğimiz yer yok. Zaten sakat engelli insanlar, yürümekte zorluk çekiyor bir de aracını 150- 200 metre ilerde park etmek zorunda kalıyor. Buna yetkililerimizden bir çözüm getirmelerini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.
 Engelli otomobil sürücüsü ve ortopedik engelli olan Hüseyin Özer de park alanlarını işgal eden diğer araçları gösterilen hoşgörünün kendilerine gösterilmesini istiyor. Özer, “Polis herkese eşit davranmalı. Maalesef özürlüler için ayrılan park yerlerine çekilen normal araçlara izin verilmesini istemiyoruz. Aksi taktirde bizde mecburi olarak park izni olmayan yere aracımızı çekiyoruz. Böyle olunca da ceza kesilen de biz oluyoruz. Polislerden, özürlüler için ayrılan park yerlerine normal araçların park etmesine müsaade etmemelerini istiyoruz. Zaten mevcut park yerleri yetersiz.” diye konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.