Özürlüler Yasasindaki Eksiklikler Gideriliyor

Kategori : Genel |

Orhangazi Belediyesi Özürlüler Koordinasyon Merkezi Başkanı Emrullah AKÇAY’ın konu hakkında yapmış olduğu açıklamada; ” İstanbul Milletvekili Lokman AYVA ile yaptığımız telefon görüşmesi neticesinde, edinmiş olduğumuz bilgilere göre; 5378 sayılı Özürlüler Yasasının eksiklikleri ve uygulama aşamasındaki aksayan yönleri, yeni bir takım düzenlemelerle gideriliyor.” dedi.
2003 yılında yürürlüğe giren 5378 sayılı Özürlüler Yasasının bir devrim niteliğinde olduğunu ve özürlülerin; eğitim, sosyal, ekonomik, bakım, sosyal güvelik ve istihdam alanlarında birçok yeni haklar getirdiğini belirten Akçay, ancak yasa uygulayıcılarının farklı yorum ve keyfiliklerinin önüne geçmek için, yeni bir çalışma yapılmasının zaruri olduğunu dile getirdi.

 Bu konuda katkı yapmak isteyen sivil toplum örgütlerinin, engelli ve ailelerinin taleplerini, İstanbul Milletvekili Lokman AYVA’ ya iletilmek üzere koordinasyon merkezine posta yoluyla ya da elden ulaştırmaları halinde, yasa hakkındaki talep ve istekler, toplu halde Lokman Bey’e Özürlüler Koordinasyon Merkezince gönderilecektir. Yapılacak olan düzenlemeler öncesi, görüş ve isteklerimizi bildirerek, Özürlüler Yasası’nın daha da iyi olmasına katkı sağlayabiliriz. dedi

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.