Şehir İçi Trafikte Engelliler Unutulmadi

Kategori : Genel |

BURSA  (CİHAN) – Bursa’da, engelli vatandaşlar için BursaRay istasyonlarındaki 16 olan asansör sayısı 49’a yükseltilirken, 15 kavşakta sesli sinyalizasyon sistemi kullanılıyor.
 Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, yaklaşık 500 engelli vatandaşla biraraya geldi. Hikmet Şahin, “Bursa’daki alt geçitlerde, Tayyare Kültür Merkezi girişi ve içerisinde engellilerin iniş çıkışlarını kolaylaştıracak rampalar yapıldı. BursaRay istasyonlarında bulunan 16 engelli asansörü, 49’a yükseldi. Şehirdeki 15 kavşakta sesli sinyalizasyon sistemi kullanılmaya başlandı” dedi. Başkan Şahin, özellikle engelliler için yapılan asansörlerin vatandaşlar tarafından kullanılmasanı istedi.

 
 Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Sanat Engel Tanımaz’ fikrinden hareketle engelli vatandaşlar için özel çalışmalar yaptıklarını da dile getiren Şahin, Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’nün engellilerin araçlarına gereken bakımın yaptırıldığını ve ihtiyaç sahiplerine motorlu ve motorsuz engelli aracı verildiğini bildirerek, önümüzdeki günlerde 50 engellinin daha aracına kavuşturulacağını müjdeledi.
 Yerel Gündem 21 bünyesinde çalışmalarını sürdüren engellilerin sanatsal faaliyetler ve sosyal aktivitelerle yaşamlarına renk katmalarının sevindirici olduğunu da kaydeden Şahin, “Hayatınızı kolaylaştırmaya, yaşamınızın önündeki engelleri kaldırmaya çabalıyoruz. Her zaman söylediğim gibi, bu hizmetler bize yetmez. Hizmetlerimizi daha da arttırmak için çabalıyoruz” şeklinde konuştu.
 Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem 21 Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, engellilerin engellerini kaldıran çalışmalarıyla dikkat çeken Başkan Hikmet Şahin’e teşekkür etti.  Şahin, daha sonra engelli vatandaşlarla sohbet ederek, onların sıkıntılarını dinledi.  Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Yıldırım Kocabey’in de katıldığı programda, engelli vatandaşlar, Başkan Şahin’in bugüne kadar kendilerine en çok ilgiyi gösteren ve engellilere yönelik en çok hizmeti gerçekleştiren büyükşehir belediye başkanı olduğunu belirterek, kendisine teşekkür etti. (CİHAN)

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir