Şöhretler Karmasi İle Karagücü Ampute Takimi Gösteri Maçi Yapti

Kategori : Genel |

Aralarında eski milli futbolcular Rıdvan Dilmen, Oğuz Çetin, Gökhan Keskin ve Kurtlar Vadisi dizisinin Memati’si Gürkan Uygun’un da bulunduğu Şöhretler Karması, Karagücü Ampute Takımıyla gösteri maçı yaptı.
         Türk Silahlı Kuvvetler (TSK) Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Başkanı Tuğgeneral Mehmet Faruk Alpaydın, merkezin içindeki halı sahada yapılan karşılaşma öncesinde yaptığı konuşmada, merkezin temelinin 1996 yılında atıldığını ve 2000 yılında faaliyete geçtiğini belirtti.
         Merkezde gazilerin yanı sıra vatandaşlara da hizmet verildiğini anlatan Tuğgeneral Aypaydın, merkezde gazilerin yaşam kalitelerini artırmadan, eğitim düzeylerini yükseltmeye kadar bir çok hizmet verildiğini anlattı.  
         ”Efsane Yıldızları” davet etmelerindeki amacın, gazilerin motivasyonlarını artırmak ve morallerini yükseltmek olduğunu vurgulayan Tuğgeneral Alpaydın, Karagücü ile maç yapmak için merkeze gelen ünlülere teşekkür etti.
         Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Mustafa Veysel Gülpınar da federasyonlarının 62 federasyon arasında uluslararası yarışmalardaki başarı sıralamasında 4. olduğunu belirtti.
         Buna karşın çok fazla bilinen bir federasyon olmadıklarından yakınan Gülpınar, federasyonlarının çoğu kez vakıflar ya da derneklerle karıştıldığını söyledi. Gülpınar, ”Bizim çalışmalarımız bir sosyal sorumluluk projesi değildir. Bunun iyi anlaşılmasını istiyoruz” dedi.
         Konuşmaların ardından merkezin tanıtıldığı film gösterildi.
         Daha sonra düzenlenen kokteylde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gürkan Uygun, İsrail’in, Kurtlar Vadisi dizisinin önceki bölümünü gerekçe göstererek Türkiye’ye tepki vermesi hatırlatılınca, bu konuyla ilgili sorulara cevap veremeyeceğini belirtti.
         Ampute takımında yer alan sporcularla ilgili, ”Engelli olan onlar değil, biziz” diyen Uygun, ”Dünya şampiyonlukları, ikincilikleri, üçüncülükleri var. Bizlerden daha başarılı oldukları görülüyor” dedi.
         Fenerbahçe’nin ve Milli takımın unutulmaz oyuncularından Rıdvan Dilmen de ampute takım oyuncularının her türlü zorluğa karşı büyük mücadeleler verdiğini belirterek, ”Gerçek sporcu bu arkadaşlar, örnek sporcular” diye konuştu.
         Daha önce de ampute takımlara karşı oynadığını ifade eden Dilmen, İzmir’de ampute takımla oynadıkları bir maçta gol atması üzerine seyircilerin kendisine tepki gösterdiğini söyledi. Ampute futbolcuların seyircinin kendisine tepki göstermesine üzüldüğünü anlatan Dilmen, ”Biz de sporcuyuz, onlar da. Herkes böyle görsün. Herkesin sporcu olarak onlara saygı duyması lazım. Ben normal olanı yaptım” dedi.
         Milli takım teknik direktörü ile ilgili bir soru üzerine de Dilmen, şunları kaydetti:
         ”Futbol Federasyonunun doğru karar alacağını düşünüyorum. Şu anda yerli biraz riskli, çok yetenekli hocalar var. Ancak 3 aylık belirsizlik Türk antrenörleri biraz yıprattı. Türkiye’deki futbol kültürüne baktığımızda yabancı olması daha uygun.”
         Oğuz Çetin de milli takım antrenörü kim olursa olsun, destek olunması ve karara saygı duyulması gerektiğini söyledi.
         Daha sonra, eski futbolcular Nurettin (kaleci), Erdi, Oğuz, Rıdvan, Taygun (FB), Gökhan, Zeki (BJK), Beyhan (Bursaspor), Osman Özdemir (Gençlerbirliği) ve Kurtlar Vadisi’nin Memati’si Gürkan Uygun’dan oluşan şöhretler karması ile Karagücü Ampute Takımı arasında yapılan maçta, şöhretler karması Karagücü’nü 8-6 yendi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.