9 yıllık kredi kartı aidatını geri alacak

Kategori : Hukuki Konular |
Bankaların kredi kartı müşterilerinden aldığı aidatlarla ilgili Kahramanmaraş Tüketici Heyeti’nden önemli bir karar çıktı.

Heyet, geriye dönük olarak ilk defa yasal sınırlar içinde kalan 9 yıllık bir iade kararı aldı. Tüketici Heyeti, verdiği bu kararı Borçlar Kanunu’nun 125. maddesine dayandırdı. Buna göre banka, Durdu Güneş isimli müşterisine 9 yıldır ödediği kredi kartı aidatını yasal faiziyle birlikte geri ödeyecek. Daha önceden bir başka kart sahibinin, tüketici heyetine başvurarak 6 yıllık kart aidatını geri aldığını belirten Güneş, “Ben de 9 yıllık kart kullanım aidat ücretini yasal faiziyle birlikte geri alabilmek için başvurdum. Sonuçta hakem heyeti lehime karar verdi.” diye konuştu. Kahramanmaraş Tüketici Heyeti Başkanı Nesih Tanrıverdi ise, “Tüketicimiz Durdu Güneş’in 9 yıldır bankaya ödediği kart aidatlarının toplamı 277 lira. Bunun yasal faizi ise 90 lira olarak hesaplandı. Buna göre tüketicimiz toplam 367 lirayı bankadan geri alacak.” açıklamasını yaptı.

Haberi yazan - 22 Ocak 2012. Kategori Hukuki Konular. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

1 yazısına 1 yorum yapılmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.