Akülü olmayınca talep az oldu

Kategori : Haber Genel |

Malatya’da, hayırsever bir işadamı geçen yıl kaybettiği eşinin anısına engelliler için 60 tekerlekli sandalye bağışlamak isterken, sandalyeler akülü olmadığı için başvuruda bulunan engelli sayısı 35’te kaldı.
Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şubesinde, hayırsever işadamı Ekrem Dernek’in bağışladığı tekerlekli sandalyeleri sahipleriyle buluşturmak için bir tören düzenlendi.
Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şubesi Başkanı Ali Haydar Koyun, törende, Ekrem Dernek tarafından 60 engelliye tekerlekli sandalye bağışlanacağı yönünde il milli eğitim müdürlüğü ve kaymakamlar aracılığıyla duyurular yaptıkları halde sadece 35 engelli yakınının başvuruda bulunduğunu söyledi.
Koyun, Dernek’in bağışladığı 16 tekerlekli sandalyeyi Malatya’nın Arapgir ilçesindeki ihtiyaç sahibi engellilere göndereceklerini dile getirerek, kalan sandalyeler için engellilerin derneklerine başvuru yapabileceklerini vurguladı.
Engellilerin sosyal hayata katılımının zorluğuna dikkati çekerek, bu kapsamda tekerlekli sandalyelerin engellilerin dış dünyaya katılımını sağladığını belirten Koyun, ”Belki bu tekerlekli sandalyeler sağlam insanlar için bir şey ifade etmiyor ama engelliler için bir çift ayak anlamına geliyor”  dedi.
Ali Haydar Koyun, tören sonrası, tekerlekli sandalyeleri talep eden engelli sayısının azlığına ilişkin AA muhabirinin sorusu üzerine, başvurular sırasında arayanların bazılarının sandalyelerin akülü olup olmadığını sorduklarını, başvuru sayısındaki düşüklüğün bundan kaynaklanabileceğini ifade etti.

-GÖZYAŞLARINI TUTAMADI-

Tekerlekli sandalye bağışında bulunan hayırsever işadamı Ekrem Dernek de amacının Malatya’da eğitime, sağlığa ve insanlara yardım etmek olduğunu söyledi.
Malatya’da annesinin adına bir ilköğretim okulu, babasının adına da sağlık ocağı yaptırdığını anlatan Dernek, törende de geçen yıl kaybettiği eşinin anısına tekerlekli sandalye bağışında bulunduğunu belirtti. Dernek, konuşmasını yaparken duygulanarak gözyaşlarını tutamadı. Bazı engellilerin de Dernek’in konuşmasından etkilenerek ağladıkları gözlendi.
Konuşmaların ardından tekerlekli sandalyeler sahiplerine teslim edildi.

Haberi yazan - 22 Ağustos 2011. Kategori Haber Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.