Dünya Engelliler Karate Şampiyonası

Kategori : Haberler,Spor |

dunya-engelliler-karete1. Dünya Engelliler Karate Şampiyonası’na katılan Türk sporcular Doğuş Kaan İşler ve Ahmet Sarıca’nın kata gösterileri tribünlerden büyük alkış aldı. Toplamda 83.1 puan alan Türkiye, şampiyonada erkekler kategorisinde beşinci oldu.

Almanya’nın Bremen kentinde düzenlenen 22. Dünya Büyükler Karate Şampiyonası ile eş zamanlı yapılan 1. Dünya Engelliler Karate Şampiyonası başladı. Sadece kata dalında tekerlekli sandalye, fiziksel ve görmeengelli kategorilerinde yapılan şampiyonada 21 ülkeden 47 sporcu yer alıyor. İki sporcuyla katılım gösteren Türkiye’yi Doğuş Kaan İşler ve Ahmet Sarıca temsil etti.

Fiziksel engelliler kategorisinde mücadele veren Doğuş Kaan İşler ve Ahmet Sarıca’nın kata gösterisi tribünlerden büyük alkış aldı. İşler ve Sarıca’yı tatami kenarında izleyen 200’e yakın hakem, sporcularımızı ayakta alkışladı. Türkiye Karate Federasyonu Genel Sekreteri Erdoğan Akkaya da tatami kenarına gelerek İşler ve Sarıca’yı tebrik ederken, gözyaşlarına hâkim olamadı.

Haberi yazan - 07 Kasım 2014. Kategori Haberler, Spor. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.