EKPSS Atamaları Ne Zaman Yapılacak ?

Kategori : Haberler |

EKPSS – Engelli Memur Atamaları Zaman Yapılacak?

ÖSYM bünyesinde, 22 Nisan 2018 tarihinde kamu kurum ve kuruluşlarına yerleşmek hedefi olan binlerce engelli adaylarına yönelik EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) düzenlenmiş ve sınav sonuçları ise 17 Mayıs 2018 tarihinde adayların erişimine sunulmuştu.

Normal şartlarda Her yılın ekim ayının 3. Haftasında müdürler benim şu kadar kişiye ihtiyacım var diye il özel idaresine bildirirler onlarda devlet personel başkanlığına bildirirler onlarda bakanlıklar nezdinde karar alırlar ve maliye bakanlığı bütçe hazırlar alınacak kişi sayısı belirlenir bizim alınmamız geçen ekim ayında belirlendi bu ekim ayının 3. Haftası geçerse kontenjan artırmak zorundalar. Buna göre devlette engelli açığı bulunan kurup bildirimini bu ay içerisinde yapacağına göre, Kasım yada aralık ayında da engellilerin atamalarının yapılması gerekmez mi ?

EKPSS Resim

EKPSS Resim

EKPSS sınavına girip de başarılı olan engelliler hükumetten cevap bekliyor. Sıvana girdik, başarılı olduk artık bizim atamalarımızda yapılsın diyorlar.

Ek Bilgi
Bu yıl itibariyle birinci dönemde Engelli Memur Alımları yapılabilmek adına EKPSS ve kura başvurularının yer aldığı sınav takvimi yayınlanarak ilk kez 22 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilip 8-16 Mart tarihleri arasında tercih süreci başlatılmıştı. Öte yandansınav sonuçları ise 17 Mayıs 2018 tarihinde engelli memur adaylarının erişimine açılmıştı. Ancak birinci dönemde düzenlenen sınavının sonrasında aradan aylar geçmesine rağmen henüz ÖSYM (Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi) kanadından 2018/2 sınav takvimi resmi olarak duyurulmadı. Devlet Personel Başkanlığı tarafından 24 Ocak tarihinde yayımlanan yerleştirme takviminde 2018/2 hakında bir tarih belirtilmemişti. Şayet, Engelli Memur Alımları tercihlerinin ne zaman hangi tarihte yapılacağına ve yerleştirme işlemlerine yönelik sınav takvimi yayınlanır yayınlanmaz haberimizin içeriğinde paylaşılacaktır.
Haberi yazan - 09 Ekim 2018. Kategori Haberler. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.