Engelli milli futbolcu yüzme antrenörlüğü yapıyor

Kategori : Spor |

 

ampute

ampute futbol

8 yıl önce geçirdiği trafik kazası ile sağ bacağını kaybeden Ampute Milli Takımı’na alınan, beden eğitimi öğretmeni, 24 yaşındaki Feyyaz Gözüaçık, yüzme antrenörlüğü yapıyor. 
 
 Geçirdiği trafik kazası ardından kaldırıldığı hastanede sağ bacağı diz üstünden kesilen Feyyaz Gözüaçık, yaşamı küsmedi. Ampute futbola ilgi duyan, Kayseri’deki seçmelerden sonra Ampute Milli Takımı’na seçilerek birçok müsabakada forvet oynayan Gözüaçık, Türkiye’yi temsil etti. Engelli kontenjanından Beden eğitimi yüzme bölümünü bitiren Feyyaz, yüzme antrenörü oldu. Genç beden eğitimi öğretmeni diğer sporculara da yüzme öğretiyor. 
 
 Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün yaz spor kurslarında görev alan bedensel engelli Feyyaz Gözüaçık, şöyle dedi: 
 
Ben,Ampute milli takım kontenjandan Erciyes Üniversitesi Beden eğitimi Meslek Yüksek okulunu (BESYO) bitirdim. Yüzme dalında hem engelli sporcuları yetiştiriyorum hem de normal bireyleri, yani çocuklarımızın sosyal aktivitelere katılmasını sağlıyorum. Görmüş olduğunuz gibi aktif haldeyiz. Engelli bir birey olarak önce büyüklerimizden temel eğitimimi aldım şu an engelli birey olarak engelli sporculara ders vermek benim için büyük onur, büyük gurur. Engelli olan bireylere sesleniyorum, birengelli birey olaraktan, ben kabuğumu aştım, bir milli sporcu olarak bir yüzme antrenörü olarak engelli sporculara ders veriyorum buraya gelen herkesi bekliyorum.” 

Haberi yazan - 10 Temmuz 2014. Kategori Spor. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.