Engelli Milli Takımı Japonya’ya gitti

Kategori : Haberler,Spor |

gorme-engelli-milli-takim Türkiye Futbol Federasyonu’nun “Türkiye Futbol Oynuyor” projesi kapsamında destek verdiği Görme Engelli Milli Takımı, Dünya Şampiyonası’nın oynanacağı Japonya’ya hareket etti. Japonya’da 13-25 Kasım’da düzenlenecek şampiyonada ay-yıldızlılar, Brezilya, Kolombiya ve Çin’le aynı grupta mücadele edecek.

Görme Engelli Milli Takımı(B1), bu yıl 13-25 Kasım 2014 tarihlerinde Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’na ilk kez katılıyor. 17 Kasım’da ilk maçını oynayacak milliler, dün İstanbul’dan Tokyo’ya hareket etti. Millileri uğurlamaya TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy ve TFF Engelliler Koordinasyon Kurul Üyesi Selim Doğan, Turkcell Kurumsal Sponsorluklar ve STK İlişkileri Direktörü Zeynep Özbil katıldı.

Üç grubun yer aldığı turnuvada ilk iki takım ve en iyi iki üçüncü çeyrek finale yükselecek. Milli takımın grubu dışında A Grubu’nda Japonya, Fransa, Paraguay ve Fas yer alırken, C Grubu da İspanya, Arjantin, Güney Kore ve Almanya’dan oluşuyor.

Millilerin maç programı ise şu şekilde:
17 Kasım 2014 / Türkiye – Brezilya
19 Kasım 2014 / Türkiye – Çin
20 Kasım 2014 / Türkiye – Kolombiya

Haberi yazan - 14 Kasım 2014. Kategori Haberler, Spor. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.