engelli ve yaşlı bakım evinde şiddet

Kategori : Spor |

bakimZonguldak Alaplı’da özel rehabilitasyon merkezinde kalan engellilere şiddet uyguladıkları gerekçesi ile rehabilitasyon merkezinde çalışan 11 kişi göz altına alındı. Çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan kurum görevlilerinin bakım evinde kalan özürlülere yaptıkları işkencenin görüntüleri ortaya çıktı. 

Alaplı’da kurulu bulunan rehabilitasyon ve bakım evinde kalan engellilere kötü muamele yapıldığı ve uygulanan şiddet merkez çalışanı tarafından cep telefonu ile kaydedildi. İddiaya göre Ş.D. isimli işletmeciye ait olan bakım evinde kurumda çalışan bazı kişilerin yaşlılara ve engellilere dayak attığı ve işkence uygulaması üzerine yaşananları belgelemek amacıyla cep telefon ile yaşananları görüntüledi. Yaşanan olayların ihbar edilmesi üzerine Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından işyeri işletmecisi Ş.D. ile birlikte 11 kişi göz altına alındı. Emniyette alınan ifadelerin ardından 11 kişi adliyeye sevk edildi. Mahkeme 11 kişiyi tutuksuz yargılamak üzere serbest bıraktı. 

Haberi yazan - 10 Temmuz 2014. Kategori Spor. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.