İşitme engelliler için mobil uygulamalar

Kategori : Haberler,Rüya Tabiri,Teknoloji |

Teknoloji İşitme engellilerin hayatını kolaylaştıracak imkanlar sağlıyor. Bu ÜCRETSİZ uygulamalar sayesinde İşitme sorunu yaşayan engellilerin bu sorunları biraz olsun azalmakta.

VIBETUNES:İlk olarak Cartagena Müzik Festivali için geliştirilen bu ilginç uygulama ile akıllı telefonunuz, şarkıların yaydığı frekansa uyumlu olarak titreşiyor. Böylece müzik eserini duyamasanız bile biraz olsun hissedebiliyorsunuz. Android için geliştirilmiş bu uygulama cihazınızdaki tüm şarkıları titreşime çevirebiliyor. Uygulama ücretsiz.

Android: http://bit.ly/1a1LK1z

DRAGON DICTATION:Dragon Dictation, konuşmaları yazıya döken bir uygulama. Aralarında Türkçenin de olduğu 30’dan fazla dili destekliyor.
iOS: http://bit.ly/1423jf4

SPREAD SIGNS:iOS ve Android cihazlar için geliştirilen bu uygulama, bir işaret dili sözlüğü. Uygulama Türkçe dahil 20’den fazla dili destekliyor ve 200 binden fazla kelime çevirisine sahip.

iOS: http://bit.ly/17omlcN

Android: http://bit.ly/14aTuqb

GOOGLE HANGOUTS:Google Hangouts video servisi işaret diliyle konuşmak için oldukça başarılı bir uygulama. Ama bunun yanında iki ekstra özelliği daha bulunuyor.

Hangout Captions uygulaması ile İngilizce konuşmaları yazıya dökebiliyorsunuz. https://hangout-captions.appspot.com

Google’ın geliştirdiği bir eklenti ile Google Hangouts konferansında işaret dili tercümanı için ayrı bir pencere açmanız mümkün

http://bit.ly/19PRSWZ

TEDiSUB: TED konuşmaları, teknoloji, eğlence ve tasarım alanında dünyanın önemli isimlerinin bir araya getirildiği muazzam bir arşiv.

VİDEO KONFERANS UYGULAMALARI:

Google Hangouts’un yanında, Skype, Facetime, ooVoo, Tango, Fring, Qik, WeChat gibi uygulamalar yardımıyla internet üzerinden ücretsiz video konferans yapabilir ve işaret diliyle konuşabilirsiniz.

bilgi: http://bit.ly/1adYph4

İşitme engelliler için mobil uygulamalar

Haberi yazan - 31 Ağustos 2013. Kategori Haberler, Rüya Tabiri, Teknoloji. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.