Polis amca babamı dövmeyin!

Kategori : Haberler |

Darbe girişimi sonrasında ülkede başlayan OHAL süreci yuvalar yıkmaya devam ediyor.
Cezaevlerine atılanlar ve onların arkada bıraktığı kimsesiz çocuklar saymakla bitmiyor.
Param parça hale gelen yuvalardan biri de Konya’da bulunuyor. Edinilen bilgiye göre, K. ailesi karı-koca mesleklerinde ihraç edilince, iki çocuklarıyla birlikte, anne Z.K’nın Konya’daki ailesinin yanına taşınmak zorunda kaldı. Karı-koca çifti bir yandan aileyi geçindirecek yeni iş arıyor, diğer yandan da yeni hayatlarına alışmaya çalışıyorlardı.

Kız Çocuğunun Yanında Babası Darp Edildi

24 Şubat akşamı eve polis baskın yapar. Bir odaya kapatılan ailenin babası şiddete uğrayarak polisler tarafından darp edilir. Sonrasında ise hem anne hem de baba gözaltına alınır.
Gözaltına alma ve darp esnasında evde bulunan dört buçuk yaşındaki kız çocuğunun, babasının darp edilmesine şahit olduğu ve “babamı dövmeyin, babama vurmayın” diye feryat ederek ağladığı bildirildi.

“Annemi Babamı Polisler Kaçırdı”

Hem kendi evlerinde babasının dövülmesi travmasına maruz kalan, hem de anne babasından mahrum edilen küçük kızın, bunalıma girdiği ifade
edildi. O günden sonra küçük kızın yüzünün hiç gülmediği, hiç kimseyle konuşmak istemediği belirtildi.
Akrabaları tarafından hastaneye götürülen küçük kıza “ağır depresyon” teşhisi konulduğu belirtildi. Akrabalarının “anne baban gelecek” şeklindeki tesellilerine karşı küçük kızın “annemi babamı polisler kaçırdı, annem babam yok” şeklinde cevap verdiği öğrenildi.

On Bir Aylık Bebek Anne Sütünden Mahrum Edildi

K. ailesinin on bir aylık bebekleri olduğu, bebeğin de anne-babasından koparıldığı belirtildi. Anne sütünden ve şefkatinden mahrum bırakılan bebeğin yaklaşık bir haftadır da hasta olduğu, yüksek ateşle mücadele ettiği öğrenildi. Daha yeni yeni konuşmaya başlayan bebeğin, “anne” diye ağlamaları, akrabalarının yüreklerini sızlattığı belirtildi.
Anne babaları cezaevinde bulunan çocukların şimdi birbirlerinden de ayrıldığı, dört buçuk yaşındaki kızın başka bir ildeki babanesinin yanında kaldığı, bebeğin ise ananesinde bulunduğu öğrenildi.
Hiç bir delil gösterilmeden yapılan tutuklamaların, aileyi param parça ettiğini belirten akrabalar, “anne babalarına acımıyorsanız, bari günahsız yavrulara acıyın” diye feryat ediyor. Yetkililerden en azından annenin
serbest bırakılmasını istiyor.

Not: bu haberde yazılan bilgi bir engelli üyemiz tarafından bilgi@engelliler.net adresine gönderilmiştir.

Haberi yazan - 05 Nisan 2017. Kategori Haberler. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.