Süvari Engelsiz Mağazalar Projesi

Kategori : Engelli Rehberi,Haberler |

Süvari Engelsiz Mağazalar Projesi

Modanın ve şıklığın önündeki engeller kalkıyor. Süvari Engelsiz Mağaza açılıyor.

Süvari “Hayata karış” mottosuyla herkesin hayatın içinde aktif rol almasını, yaşamın tadını çıkarabilmesini hedefleyen koleksiyonlarına şimdi de Süvari Engelsiz Mağazayı ekliyor.

Bugüne kadar hazır giyim sektöründe bir çok başarılı projeye imza atan Süvari, yeni dönemde hayata geçirdiği “Hayata karış” mottosuyla iyi yaşamanın, iyi görünmenin ve iyi bir hayatın önündeki engelleri kaldırmak üzere Süvari Engelsiz Mağazayı açıyor.

Süvari Engelsiz Mağaza, herkesin en iyi şekilde hizmet almasını, kişilerin alışveriş konforunu ve kolaylığını sağlamak üzere yapılandırıldı. Rahat Kabin, genişletilmiş kabin boyutu ile, hem tekerlekli sandalye kullanan kişilerin hem de çocuk arabasıyla kabine girmek isteyen kişilerin giysileri rahatlıkla prova etmesini sağlıyor. Kabinlerin içindeki tutunma barları da kabin içi hareket özgürlüğü sağlıyor. Rahat Kasa’da ise tekerlekli sandalyeler için özel girişler bulunuyor. Boyları alçaltılmış raflar ve orta stantlar, geniş stant aralıkları alışverişin her aşamasını kolaylaştırmak üzere tasarlanmış.

Tüm personel Engelli misafirlerin hassasiyetleri ve iyi hizmet almaları konusunda özel bir eğitimden geçirilmiş. İşaret dili biliyorlar. Mağazada ayrıca görme engelli kişiler için renk tanıma cihazı bulunuyor. Alışveriş merkezinin yeme içme katı gibi yoğun alanlarına Süvari Engelsiz Mağaza Akülü Tekerlekli Sandalye Şarj Noktası konulmuş ve aküsü yanında olmayanlara mağazadan portatif akü temini hizmeti de düşünülmüş. Süvari Engelsiz Mağaza, aynı zamanda engelli bireylerin de çalışacağı, iş imkanı sağlayan bir mağaza konsepti.

Coşkun, Süvari Engelsiz Mağazanın tüm perakende sektörü için örnek teşkil etmesini, herkesin eşit hizmet alabileceği mağazaların artmasını ümit ediyor.

 

“Aslında insanlarımız değil, şehirler, yollarlar, kaldırımlar ve mağazalar engelli” diyen Ahmet Coşkun, Engelsiz Mağaza girişiminin toplumun her kesiminin özgürleşmesi ve hayata karışması için bir gereklilik olduğunun altını çiziyor.

engelsiz1 engelsiz2 engelsiz3 engelsiz4 engelsiz5 engelsiz6 engelsiz7 engelsiz8

Haberi yazan - 15 Ağustos 2015. Kategori Engelli Rehberi, Haberler. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.